Zpravodajství

Bulhar prý podvedl Čecha. Zprostředkoval mu pozemky k ničemu

Policisté v bulharském letovisku Kavarna a jejich pražští kolegové vyšetřují údajný podvod, při němž měl bulharský prostředník podvést českého podnikatele Martina Urmana.

Český podnikatel chtěl na bulharské Riviéře vybudovat rezidenční komplex. Na půdě, kterou prostředník koupil, se ale stavět nedalo a navíc si prý nechal i část peněz pro majitele pozemků.

 
Český podnikatel tak údajně přišel až o 100 milionů korun.
 
Urman si sehnal bulharského zástupce, který pro něj měl nakoupit pozemky a jednat s místními úřady. Český podnikatel řekl, že najatý Bulhar byl místní manažer a měl rozsáhlou plnou moc.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Nakoupil 19 pozemků o rozloze 400.000 metrů čtverečních. Když se ale mělo začít stavět, Češi zjistili, že to není možné, protože v těsném sousedství pozemků má vyrůst větrná elektrárna.
 
Bulharský prostředník to prý věděl, ale obratně zamaskoval. Navíc zmizel i se značnou částí peněz pro majitele pozemků.
 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz