Zpravodajství

Agentura Moody's zvažuje snížení ratingu Irska

Agentura Moody's zvažuje snížení ratingu Irska

Ratingová agentura Moody's varovala, že by mohla opět snížit úvěrové hodnocení Irska. V úterý o tom informovala agentura Reuters.

Agentura upozornila především na vysoké náklady spojené se záchrannou bank, slabé ekonomické oživení a rostoucí náklady na financování dluhu.
 

Moody's již Irsku snížila rating v červenci letošního roku, a to o jeden stupeň na úroveň "Aa2" z předešlého "Aa1". Ratingová agentura současně uvedla, že pokud přistoupí ke snížení ratingu Irska, tak to bude o jeden stupeň.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Agentura Moody's snížila rating Španělsku
 

V pondělí irská centrální banka sdělila, že tamní ekonomika v letošním roce poroste pouze o 0,2 procenta, zatímco dříve se předpokládal růst o 0,8 procenta.
 

Irsko v současné době bojuje s vysokým rozpočtovým deficitem, který v roce 2009 dosáhl 14,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP), ve stejném roce veřejný dluh dosáhl 64 procent HDP. Dublin ale trápí především potíže bankovního sektoru, kvůli kterým by se rozpočtový schodek měl letos dostat na rekordní úroveň kolem 32 procent HDP. Přesto premiér Cowen slíbil, že schodek klesne pod tři procenta HDP do roku 2014.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz