APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Zvrhlý trestanec znásilnil dívku (14). Chytili ho na Slovensku

Slovenská policie pátrala po Ľuboši Kračuníkovi, který dostal volno z věznice v Prešově, ale nevrátil se. Navíc už znásilnil školačku a sexuálně týral a okradl recepční hotelu, píšou webové portály TVnoviny.sk a Čas.sk.

Ve středu dopoledne sklapla past a Kraučuníka policisté dopadli v obchodním centru v Rožňavě. Policejní eskorta ho odvezla do věznice v Prešově.

Nyní devětatřicetiletý Kraučuník je mimořádně nebezpečný. V roce 2004 měl spadeno na 21letou studentku v Plzni, kterou znásilnil. Vyhrožoval jí nožem a vzal ji peníze a mobil. Plzeňští kriminalisté po něm vyhlásili celostátní pátrání.

Teď byl Kraučuník na útěku a počínal si nelidsky. Košická policejní mluvčí Jana Mésarová bez upřesnění sdělila, že po opuštění věznice se Kračuník v pondělí ve městě Rožňavě dopustil trestných činů "znásilnění, sexuálního násilí a loupeže".

ČTĚTE TAKÉ:

Slovák, který znásilňoval v Česku, utekl z prešovského vězení



"Za obdobnou trestnou činnost byl stíhaný i v minulosti. Byl za ni obviněn rožňavským vyšetřovatelem a hrozí mu až patnáctileté vězení," řekla Mésarová.



Webový portál deníku Nový čas píše, že Kračuník ozbrojený nožem v Rožňavě přinutil čtrnáctiletou školačku, aby přelezla plot do opuštěné budovy. Tam ji znásilnil.

Týž den v rožňavském hotelu donutil recepční, aby s ním šla na pokoj. Tam ji přiměl, aby si lehla na postel a ukájel se nad ní. Nakonec recepční připoutal k radiátoru a z recepce si odnesl 600 eur (14 000 korun).

Ve vězení na Slovensku

Za znásilnění v Plzni však Kračuník odsouzen nebyl. Před pěti lety ho tam potrestali za loupež, kterou spáchal na Slovensku. Dostal 10 let a šest měsíců.

Kračuníkovi ředitel věznice udělil volno od pátku do pondělka.


ora, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz