Zpravodajství

Advokát Hrádela vzdává boj o "fakultu podvodů"!

Advokát Hrádela vzdává boj o "fakultu podvodů"!
Zdroj: TN.cz

Těsně před středečním hlasováním o křeslo děkana plzeňské právnické fakulty stáhl jeden z kandidátů, advokát Karol Hrádela, který bojoval o tento post, svou kandidaturu. Rozhodl se zároveň podpořit volbu profesora Květoslava Růžičky.

Důvodem byla skutečnost, že se post děkana ucházejí další kvalitní kandidáti z akademické obce. Ze stejného důvodu už v úterý stáhl svoji kandidaturu i Lukáš Valeš.

PSALI JSME:

Kdo si vezme na triko plzeňská práva? Kandiduje pět mužů

Nově jmenovaný děkan nahradí ve funkci současného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, který z čela fakulty odstoupil na vlastní žádost letos v srpnu, kdy byl jmenován do své ministerské funkce. Pospíšil se ujal vedení fakulty loni v listopadu poté, co se na podzim provalila plagiátorská aféra a zároveň i aféra s rychlostudenty. Pod vedením Pospíšila nastoupila fakulta cestu reformních kroků, školu opustila celá řada pedagogů spjatých s minulým vedením. Fakulta se nyní snaží získat zpět svoji dobrou pověst.

Nového děkana právnické fakulty volí akademický senát, který má celkem 18 členů. Z toho 12 křesel mají pedagogové, zbývajících šest křesel patří zástupcům studentské kurie.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz