Zpravodajství

NEJMENŠÍ MUŽ SVĚTA: Je mu 18 let, měří 67 centimetrů!

Nepálec Khágendra Thapa Magar ve čtvrtek oslavil 18. narozeniny, a to opravdu netradičním způsobem. Do Guinessovy knihy rekordů se zapsal jako nejmenší člověk na světě, informuje webový portál televize CNN.

Magar měří 67,08 centimetru a váží 6,5 kilogramu, tedy jako batole, sdělil komisař Guinnessovy knihy rekordů Marco Frigatti.

"Mohu potvrdit, že ode dneška je Khágendra Thapa Magar nejmenším člověkem na světě," řekl Frigatti a jeho slova přivítaly na ceremonii v nepálské Pochaře nadšené výkřiky. Frigatti přiletěl až z Londýna, aby Magara uznal nejmenším člověkem na planetě.

Magar musel podstoupit sérii lékařských vyšetření, aby mohl být rekord potvrzen.

Největší radost měl patrně podnikatel Min Bahadúr Rana, který Magara objevil před čtyřmi lety v zapadlé vísce Pochara ležící dvě stě kilometrů od Káthmandú. Od té doby ho vozí po trzích po celé zemi a nechává si platit za jeho předvádění.

"Toto je konec cesty, kterou jsme započali před čtyřmi lety," prohlásil Rana. Dostat Magara do Guinessovy knihy rekordů se již pokoušel, dozvěděl se ale, že podmínkou je dovršení věku 18 let.

Podívejte se na video, ve kterém Thapu vyhlašují nejmenším mužem na světě:

"Jsem velmi šťastný," rozplýval se otec nejmenšího člověka na světě Rúp Bahadúr Thapa Magar. "Několik posledních dnů Khagendra pořád opakuje, že teď už je velký muž."

Magar na postu nahradil čtyřiadvacetiletého Kolumbijce Edwarda Niño Hernándeze, který měří 70,21 centimetru a váží deset kilogramů. Hernández titul převzal v březnu, kdy zemřel Číňan Che Pching-pching. Čínský rekordman měřil 73 centimetrů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz