Zpravodajství

Maraton na střeše? Poprvé v Čechách!

Maratón se dá běhat všude možně. Letos poprvé se běžel na střeše obchodního domu Forum v Ústí nad Labem. Účastnil se ho i rekordman.

Úderem desáté hodiny dopolední odstartovalo 41 účastníků, mezi nimi byl třeba i třiašedesátiletý Alexander Simon. Pro něj byl tenhle maratón už 590 v jeho běžecké kariéře. "Začal jsem s běháním docela pozdě, až v 35 letech. Rád si zaběhám i na takovémto netradičním maratonu, jako je tenhle na střeše, to se tady nikde neběhá,“ vysvětloval Simon.

Otec maratónu Michal Weiss, sám běžec, letos běhat nemohl a tak se ujmul organizace. Nápad běžet maratón na střeše obchoďáku byl jeho. "Jsem spokojený, na první ročník se přihlásilo docela dost lidí, podle ohlasu se pak rozhodneme, budeme-li v pořádání střešního maratónu pokračovat, zatím to vypadá všechno dobře. Počasí nám docela přeje,“ pochvaloval si Weiss.

Maratón se běžel na 42 kilometrů a 125 metrů, běžci museli střechu oběhnout hned osmasedmdesátkrát. Aby to neměli jen tak lehké, zdolávali i schodiště.

Střecha obchodního domu se během dopoledně zaplňovala lidmi. Přijeli nakoupit a docela je překvapilo, když zjistili, že se po střeše sem a tam prohání skupinka supících lidí v trikotech. "Běží tady maratón? Jako na střeše? To si děláte srandu,“ reagoval vyšokovaný otec od rodiny. "To je ale dobrý nápad, příště se zúčastním také,“ pochvaloval si závod přihlížející pár mladých lidí.

Ten nejrychlejší dokáže uběhnout trasu maratonu za zhruba tři hodiny. "Ti nejrychlejší to dokáží uběhnout za tři hodiny, nemáme tu ale časový limit, aby nebyli závodníci stresovaní, takže ti nejpomalejší to mohou běžet až šest hodin, ale to vůbec nevadí, jde o zábavu a sport,“ dodal Michal Weiss.


 

Daniela Pilařová

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz