Zpravodajství

Policisté v šoku! Soud osvobodil údajného vora v zákoně

Policisté v šoku! Soud osvobodil údajného vora v zákoně
Zdroj: Mediafax

Městský soud v Praze v pondělí zprostil viny šestici údajných členů ruskojazyčné mafie, včetně takzvaného vora v zakone Andranyka Sohoyana, obžalovaných z organizování několika vražd v Praze.

Pouze dva členy gangu soud uznal vinnými z vydírání a nedovoleného ozbrojování.


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z TELEVIZNÍCH NOVIN:

Policisté, kteří se na vyšetřování případu podíleli, neskrývali nad osvobozujícím rozsudkem rozčarování. "Nemohu uvěřit vlastním uším, ale musím. Domnívám se, a to důvodně, že v podsvětí mela teprve začne," sdělil Mediafaxu Pavel Just, šéf detektivů v Praze 6. Překvapením se netajil ani Pavel Hanták, mluvčí ÚOOZ: "Tato zpráva je pro nás pochopitelně překvapivá, nicméně respektujeme rozhodnutí soudu."

Armén Soghojan je podle spisu "vorem v zakoně" - vysokou kriminální autoritou zločineckých skupin ze zemí bývalého Sovětského svazu. Podle žalobce si vraždu podnikatele objednal v roce 2007. Najatý vrah omylem usmrtil řidiče společnosti Sazka a v centru Prahy pobodal dalšího muže. V přípravě vraždy Arména podle spisu Soghojan za pomoci dalších obžalovaných pokračoval i později.
 

Vedle Soghojana si zprošťující verdikt vyslechli i další tři muži - Čečenec Gilani Alijev a Arméni Arsen Kakosjan a Roman Melkonjan. Magomedu Alijevovi, který má české občanství, soud uložil tři a půl roku ve vězení za vydírání. Soghojanovu údajnému arménskému pobočníkovi Arsenu Arakeljanovi vyměřil úhrnný trest 18 měsíců za nedovolené ozbrojování a padělání řidičského průkazu.

Soghojan v minulosti opakovaně obvinění odmítl, s arménským podnikatelem prý byli přátelé. Jeho obhájci nesouhlasili s tím, že by byl jejich klient vorem v zakoně. Advokáti všech obviněných zpochybnili důvěryhodnost klíčového svědka obžaloby, vina jejich klientů podle nich nebyla prokázána.

PSALI JSME:
Proces s mafiánem pokračuje. Karamarič k soudu nesmí

Obžaloba tvrdí, že arménský podnikatel se provinil proti nepsaným zločineckým zákonům tím, že ze získané částky jednoho milionu amerických dolarů neodevzdal polovinu do společné pokladny. Soghojan se prý proto s Gilanim Alijevem dohodl na jeho likvidaci. Vraždou chtěl Soghojan podle spisu zastrašit arménskou komunitu žijící v Praze a získat vliv nad komunitou čečenskou. Gilani Alijev pak zajištěním vraždy údajně pověřil Magomeda Alijeva, který si na čin zjednal Ukrajince Timura Treťjakova a 13. listopadu 2007 ho dovezl na Václavské náměstí. Tam Treťjakov napadl nožem
Arména, o němž se mylně domníval, že je zamýšlenou obětí.

PODÍVEJTE SE, JAK VYPADALA BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ, PŘÍ PŘEDCHOZÍM SOUDNÍM LÍČENÍ S ANRANYKEM SOHOYANEM:

Pobodanému zachránil život rychlý lékařský zákrok. O 14 dní později se Treťjakov pokusil provést objednanou vraždu znovu. Od Magomeda Alijeva prý dostal střelnou zbraň a od Arakeljana a Kakosjana informaci, že nepohodlný Armén bydlí na Vinohradech a jezdí luxusním vozem Bentley. Treťjakov se ale i tentokrát spletl a zastřelil pětadvacetiletého otce dvou dětí, který na Vinohrady shodou okolností přijel s luxusním vozem ředitele společnosti Sazka. Najatého vraha Treťjakova loni soudy potrestaly 22 lety vězení.

Soghojan pak podle obžaloby v říjnu 2008 a únoru 2009 pověřil Arakeljana sestavením dvou skupin, které měly pronásledovaného podnikatele vyhledat, sledovat a předvést za účelem jeho fyzické likvidace. V jedné ze skupin byl podle spisu i Melkonjan.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz