Zpravodajství

Matka popálené Natálky: Žháři z Vítkova by si zasloužili doživotí

Hostem on-line rozhovoru tn.cz byla matka popálené Natálky Anna Siváková.

„Nevím, ale byla bych ráda, kdyby jim tresty zvýšili. Zasloužili by si doživotí, my jsme také odsouzeni na doživotí,“ odpověděla čtenáři tn.cz máma Natálky, když reagovala na otázku, zda odvolací soud tresty ještě zvýší.

Psychický stav samotné Anny Sivákové se zlepšil. „Na začátku jsem měla psychické problémy, teď už je to lepší, ale pořád mě ještě navštěvuje psycholog,“ popsala v on-line rozhovoru pocity Siváková.
 

ZPOVĚĎ ANNY SIVÁKOVÉ O VÝŠI TRESTU:Za loňský žhářský útok na domek Romů ve Vítkově ve středu Krajský soud v Ostravě uložil čtveřici extremistů výjimečné tresty vězení.

David Vaculík, Ivo Müller a Jaromír Lukeš v něm mají strávit 22 let, Václav Cojocaru 20 let. Soud je uznal vinnými z pokusu o vraždu a z poškozování cizí věci ve spolupachatelství.

ČTĚTE TAKÉ:

ZPOVĚĎ OTCE: Tresty pro žháře Natálce nepomohou!


Všichni se proti rozsudku na místě odvolali. Státní zástupkyně si nechala čas na rozmyšlenou. Tři lidi požár vážně poranil, nejvážněji tehdy ani ne dvouletou Natálii.

Její matku Annu Sivákovou, která se osobně vyhlášení rozsudku zúčastnila, přísnost soudce překvapila. Výši trestů ale uvítala.


"Nečekala jsem, že všichni dostanou tak vysoké tresty," řekla. Konec hlavního líčení uvítala. "Hlavně, že už to je za námi," svěřila se mladá žena krátce po vynesení rozsudku.
 


Rozhovor

 
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz