Zpravodajství

Král erotiky pro pány Guccione podlehl rakovině!

Král erotiky pro pány Guccione podlehl rakovině!

V nemocnici v texaském městě Plano zemřel ve středu Bob Guccione, zakladatel amerického erotického časopisu Penthouse. Ve věku 79 let podlehl rakovině plic.

Do posledních chvil byli s Guccionem jeho žena April Dawn Warren Guccioneová a jeho dvě děti.

Guccione založil svůj časopis v roce 1965 v Británii jako přímou a odvážnější konkurenci magazínu Playboy. V Americe ho poprvé představil o čtyři roky později.

ČTĚTE TAKÉ:

Mexický Playboy šokoval - ukázal nahou Pannu MariiNetrvalo dlouho, a časopis, který už řadu let vychází v mnoha zemích světa, zaznamenal obrovský úspěch. Vděčil za to kombinaci pikantních fotografií, investigativní novinařiny, sci-fi povídek a sloupků se sexuální tématikou. Guccione si postupem času mohl dovolit vydávat další periodika, zejména pak oblíbený sci-fi časopis OMNI.

Penthouse na sebe ve světě upozornil hned několikrát. V roce 1984 v něm například vyšly fotografie nahé Vanessy Williamsové, první afroamerické Miss USA. O rok později magazín poprvé zveřejnil snímky popové královny Madonny.

Guccione rovněž vlastnil jedno z největších sídel na newyorském Manhattanu. Zažil ale i pády, za kterými stála cenzura praktikovaná administrativou republikánského prezidenta Ronalda Reagana, podnikatelské pokusy končící neúspěchem a v neposlední řadě i nástup internetu, kde se začínala rozmáhat pornografie zdarma.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz