Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) chce na středečním zasedání vlády navrhnout odvolání nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké. Pospíšil to agentuře Mediafax potvrdil v pondělí.
Pospíšil chce Vesecké dát dvouměsíční lhůtu pro odchod. Již dříve uvedl, že jejím nástupcem by měl být Pavel Zeman z Nejvyššího státního zastupitelství, který je zároveň českým zástupcem v Eurojustu.
Ministr však tehdy upozornil, že nástup Zemana do funkce není možný okamžitě vzhledem k jeho pracovním povinnostem.
Strana Věci veřejné požadovala odvolání Vesecké už před říjnovými komunálními volbami. Výzva předsedy strany a ministra vnitra Radka Johna k jejímu odvolání ještě před volbami a jeho nepřímá hrozba odchodem z koalice Pospíšila tehdy rozčílila. Ministr spravedlnosti tenkrát vysvětlil, že výměna Vesecké už byla s VV i TOP 09 před tím dohodnuta.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz