Zpravodajství

Chorvatský válečný veterán v amoku házel granáty, policisté ho zastřelili

Chorvatský válečný veterán v amoku házel granáty, policisté ho zastřelili

Chorvatský válečný veterán Ivica Grgič se v pondělí odpoledne zabarikádoval v čerpací stanici u Splitu a ohrožoval své okolí granáty. Po šestnáctihodinovém vyjednávání hodil dva granáty, policisté ho nato zastřelili, píše v úterý webový portál deníku Slobonda Dalmacija.

Grgič si v pondělí vpodvečer u benzinky sedl na nádrž s palivem a odjistil jeden granát. Odmítl všechny výzvy, aby se vzdal. Okolo půl osmé v úterý ráno hodil dva granáty směrem k zásahové jednotce policie. Jeden z nich vybuchl.
 

ČTETE TAKÉ:

Vyhrožoval tankovým granátem, který neměl. Hrozí mu dva roky vězení
 

Střepiny z granátu zranily jednoho policistu na ruce.
 

Grgič trpěl posttraumatickou stresovou poruchou z války o nezávislost Chorvatska z první poloviny devadesátých let.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz