Zpravodajství

Chanov zamořili švábi. Padají lidem na hlavy

Mostecký magistrát řeší likvidaci obtížného hmyzu na mosteckém sídlišti Chanov, tam žijí převážně Romové. Deratizace stojí téměř čtvrt milionu korun.

Podle všech informací je sídliště švábi tak zamořeno, že o jejich likvidaci musela ještě před volbami jednat městská rada. Místní si na lezoucí hmyz stěžovali, proto museli daratizátoři nastoupit okamžitě.

 

Problém byl tak akutní, že radnice nevyhlásila ani veřejnou zakázku, ale zadala jí přímo. Schválila rozsáhlou dezinsekci a do Chanova na začátku týdne nastoupily odhmyzovací čety.

Dezinsekce se týká bloků 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 13 a poloviny bloku 7, což je prakticky celý Chanov. V některých bytech údajně padají přemnožení švábi lidem na hlavu, tento hmyz se obvykle drží ve špíně.

"Těm pracovníkům co ten postřik provádí pomáhají ještě i lidé z chanovského komunitního centra. Umožňují jim, aby se dostali do všech bytů. Přece jen, má-li být postřik účinný, musí se provést úplně všude. Lidé z komunitního centra se tam se všemi znají, a tak mají deratizéři v tomto směru ulehčenou práci,“ řekla mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.


Za pět týdnů se bude postřik opakovat, celková částka za něj nemá překročit částku 227 760 korun.
 

Daniela Pilařová
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz