APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Kradl v převlecích jak straka. Teď ho chytla policie

Mladého muže z Klatovska policie obvinila ze čtyřiceti loupeží po celé republice. Na každou se pečlivě připravoval, měnil místa, vzhled a také způsob přepadení. A to mu dlouhou dobu vycházelo. Loupeže tak mladíkovi vynesly nejméně pět miliónů korun.

Mladík jezdil přepadávat zásadně na kole nebo vlakem. Někde přepadával s plynovou pistolí v ruce, jinde zase ukázal, že je ve skvělé kondici - přeskakoval vysoké přepážky a peníze si bral sám.

Přijít na stopu muži nebylo lehké. Měnil podobu, barvu vlasů, maskoval se, nosil boty čtyř různých velikostí, aby zmátl vyšetřovatele. Pohyboval se po celé zemi a nikdy nepoužíval mobil.

Řádil rok a půl, než ho policie dopadla. Nejprve ho podezírala jen z několika případů, později se ukázalo, že jich je čtyřicet a je možné, že ani toto číslo ještě není konečné.

Mladíkovi, který dosud nikdy nebyl trestaný, hrozí za sérii přepadení, jaká u nás nemá obdoby, až 12 let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz