Zpravodajství

VIDEO: Růžový panter a Harry Potter jako zvonění ve škole!

Filmové melodie místo nepříjemného drnčení klasického školního zvonku vyhrávají dětem na základní škole v Ostravě. Do vyučování je zvou Piráti z Karibiku, nebo Harry Potter.

Unikátní školní zvonění má základní škola na ulici Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu. Místo obyčejného školního zvonku tam vyhrávají filmové melodie. Každé zvonění je přitom úplně jiné.

Před vyučováním zazní ze školního rozhlasu melodie Pirátů z Karibiku, hodinu ukončí Bob a Bobek, do další vyučovací hodiny už ale láká děti melodie z Harryho Pottera, aby ji ukončila znělka z Křemílka a Vochomůrky, nebo jiné pohádky. Oblíbený je i Růžový panther, a vyhrávala tu i vypalovačka z akčního seriálu Profesionálové.


“Máme na výběr z nepřeberného množství melodií, takže děti ze školní samosprávy vybraly ty nejoblíbenější písně, vesměs z filmů, které dobře znají. Jsem moc rád, že se nám takto příjemně podařilo nahradit staré zvonění, které doslova rvalo uši,“ říká s úsměvem autor nápadu a ředitel školy Marek Pabjan. Netradiční školní zvonění má navíc ještě jeden vedlejší efekt - zlepšuje totiž i fyzickou kondici žáků. Na chytlavé melodie totiž mnoho z nich rádo tancuje.

Marek Švidrnoch

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz