Zpravodajství

Airbusy aerolinek Quantas stále nemohou do vzduchu kvůli špatným motorům

Airbusy A380 dopravní společnosti Qantas od čtvrtku nelétají kvůli kontrolám motorů. Prověrka odhalila špatný motor ve třech ze šesti obřích letounů, informuje v pondělí agentura Reuters.

"Ve třech motorech jsme našli mírné nedostatky - olej byl tam, kde nemá být," sdělil šéf společnosti Alan Joyce rozhlasové stanici ABC. "Zkoušíme najít příčinu. Jsou to nové motory v nových strojích a toto by se s nimi nemělo dít," dodal.


Prohlídky letadel začaly poté, co Qantas zaznamenal závadu motoru jednoho z obřích airbusů své letky. Ve čtvrtek v Singapuru nouzově přistál Airbus A380 po explozi motoru, jehož úlomky poškodily křídlo.


Kontroly svých airbusů po tomto incidentu provedly i aerolinie Lufthansa a Singapore Airlines. V obou případech byly motory dodávané britskou firmou Rolls-Royce v pořádku.


Společnost Qantas na pondělí ohlásila tiskovou konferenci, kde se chce k problémům vyjádřit. Joyce v předstihu prohlásil, že očekává vyřešení problému v řádu dní, ne týdnů.


Airbus A380 létá od roku 2007. Je to největší dopravní letadlo. Pojme od 555 do 853 pasažérů. Rozpětí jeho křídel dosahuje 79,8 metru. Letoun se prodává za více než osm miliard korun.
 

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz