Šokující přiznání o psychických problémech na začátku 70. let zveřejnil Václav Neckář.
Zpěvák se bál, že po něm "jdou" a že ho někdo chce zastřelit, citují dnešní noviny ze životopisu Václava Neckáře. Nakonec ho lékaři poslali do bohnické léčebny, kde se mu povedlo potíže zvládnout.
"Hele, tvůj brácha se mi nelíbí. Nespí, pořád se všude zamyká a stále někam telefonuje, volala mi úplně vyděšená Jarka," vzpomíná v knize Jan Neckář, Václavův bratr, na telefonát od své švagrové.
ČTĚTE TAKÉ:
Kubišová nemusí zaplatit Vondráčkové odškodné 1,3 milionu
Zpěvák Václav Neckář spolupracoval s StB
Zpěvák později svému bratrovi podezření potvrdil sám. Zavolal s upozorněním, že by Jan neměl nikam vycházet, protože je sledují a chtějí zastřelit. Lékařka poté poslala slavného zpěváka do psychiatrické léčebny. Byl prý "úplně mimo".
Václav Neckář svůj psychický kolaps vysvětluje lapidárně. "Byl jsem pod velkým tlakem," připomíná. Bludy, tedy nereálné pocity ohrožení, se u Neckáře objevily krátce po rozpadu tria Golden Kids, v němž byl spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz