Zpravodajství

Svět POBOUŘILA příručka pro PEDOFILY, prodával ji Amazon

Příručka pro pedofily s názvem "Pedofilův rádce na cestě k lásce a potěšení" byla k mání na největším internetovém obchodu na světě Amazon.

Prodej knihy vyvolal v Americe vlnu hněvu, Amazon proto prodej knihy stáhl. Amazon nejdříve tlaku americké společnosti na stažení knihy z prodeje odolával. V reakci na kritiku obchod vydal prohlášení, ve kterém se uvádí, že "Amazon věří, že znemožnění prodeje knih jen proto, že ostatní věří, že jejich poselství je nepřípustné, je cenzurou".

ČTĚTE TAKÉ:

ŠÍLENÝ PLÁN: Fritzl chtěl vězněnou rodinu rozpustit v kyselině

 
"Amazon nepodporuje nebo nevyzdvihuje nenávistné nebo kriminální činy, podporuje nicméně právo každého člověka na zakoupení věci, po které touží," hájil se server.
 
Autor příručky Philip R. Greaves II. argumentoval, že pedofilům společnost nerozumí a on sám jim nabízí rady a pomoc, jak se držet v mezích zákona.
 
Reakce veřejnosti ale byla natolik odmítavá, že server ve čtvrtek po zhruba dvou týdnech od vydání prodej knihy stáhl.
 
"Měl jsem tu možnost na vlastní kůži poznat újmu, kterou lidé jako je autor této knihy a potenciální čtenáři dětem dělají. Vidět proto knihu jako je tato v 'policích' Amazonu je tedy pro mě velice znepokojující," napsal na stránky obchodu jeden z jeho klientů.
 
Server Amazon nabízí autorům, aby jeho prostřednictvím prodávali vlastní knihy a obešli se tak bez nakladatelství. Amazon pro autory stanovil seznam pravidel, podle kterých jejich díla nesmí obsahovat tzv. ofenzivní materiál. Co však je ofenzivním materiálem, server nestanovuje.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz