Zpravodajství

Nehorázná drzost. Policista na Karlovarsku přijal úplatek!

Inspekce Policie České republiky ukončila akci Bazilišek, při které zadržela karlovarského dopravního policistu. Mluvčí inspekce Martina Lídlová řekla v sobotu, že policista přijal při řešení přestupku úplatek a také zpronevěřil desítky tisíc korun.

Policista v rámci své služební činnosti při silniční kontrole projednával přestupek s pracovníkem inspekce pracujícím v utajení.

"Policista uložil pracovníkovi blokovou pokutu, avšak nevydal pokutové bloky, zjištěný přestupek ani nikde nezaznamenal a peníze použil pro vlastní potřebu. Další vyšetřování zjistilo, že podezřelý policista zpronevěřil několik desítek tisíc korun, které měl svěřené v rámci pokutových bloků. Uložil sice blokovou pokutu, vydal bloky, ale peníze neodevzdal a použil pro sebe," řekla Lídlová.

ČTĚTE TAKÉ:

TVRDÉ OBVINĚNÍ: Náměstek Barták chtěl prý ÚPLATEK!

Policista je podezřelý ze zneužití pravomoci úřední osoby v souběhu se zločinem přijetí úplatku a přečinu zpronevěry.

"Státní zástupce Okresního státního zastupitelství Plzeň – město zahájil trestní stíhání podezřelého policisty. Vedení Krajského ředitelství Policie České republiky Karlovarského kraje jsme o protiprávním jednání jejich podřízeného vyrozuměli," dodala Lídlová.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz