Zpravodajství

Kradl notebooky a žertoval s ostrahou. Zloděj - elegán dopaden

Pražská policie dopadla v pondělí muže, který v metropoli vždy ve společenském oděvu navštěvoval administrativní budovy, z jejichž kanceláří odcizoval notebooky.

Způsobil tak celkovou škodu přesahující 4 miliony korun, informovala v úterý Mediafax Eva Kropáčová, mluvčí pražské policie.

Pětatřicetiletý muž dělal poškozeným obětem těžkou hlavu od začátku letošního července zejména v obvodech Prahy 3 a 8, kde odcizil větší část osobních počítačů. Podle policie měl perfektní společenské vystupování i vzezření. "Například prohodil několik slov s recepčním objektu, choval se velmi zdvořile a hned pak zamířil do pater, kde byly kanceláře," upřesnila Kropáčová.

Podívejte se na reportáž TV Nova o zloději, který bez obav kradl ve firmách notebooky:

PSALI JSME:

Policie pátrá po elegantním zloději

Podle kriminalistů se ale ze "slušňáka" stal obratem zručný zloděj, který hravě překonal i čipové dveře, aniž by je poničil. Z kanceláří si pak odnesl 11 notebooků, nepomohlo ani jejich zabezpečení kovovým lankem. Za jednu "návštěvu " například v ulici Na Štvanici v Praze 8 způsobil majiteli škodu 220 tisíc korun.

Zmizet s takovým množstvím počítačů nebyl podle policie pro zadrženého elegána problém. "Odcizil při této příležitosti i přepravní eurobox, který slouží právě k transportu notebooků," poznamenala Eva Kropáčová.

Stejný kousek důvěřivým recepčním pětatřicetiletý muž posléze předvedl ještě v dalších devíti případech. "Úplně největší dílčí škodu způsobil ve Vyskočilově ulici v Praze -Michli, kde odcizil šest notebooků s vývojovým softwarem v hodnotě více jak půldruhého milionu korun," uzavřela policejní mluvčí.

Zadrženému zloději teď hrozí za trestný čin krádeže vloupáním až 8 let vězení.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz