Zpravodajství

Pták vletěl do motoru boeingu. 171 lidí mělo namále

Pták vletěl do motoru boeingu. 171 lidí mělo namále
Zdroj: oficiální zdroj

Boeing 747 společnosti Qantas se musel vrátit na letiště v jihoafrickém Johannesburgu poté, co do jednoho z jeho motorů vletěl pták. Informuje o tom ve středu agentura AFP.

"Letadlo je nyní v opravě. Po střetu s ptákem ztratil motor číslo dvě sílu," uvedla společnost Qantas. "Jde pouze o poničenou turbínu, nedošlo k žádné velké škodě," dodala aerolinka.

Na palubě letadla, které muselo kvůli poničené turbíně neplánovaně přistát, bylo 171 cestujících.

ČTĚTE TAKÉ:

Aerolinky STRACHU. Další boeing nouzově přistál"Letadla naší společnosti se střetnou s ptáky zhruba dvakrát třikrát ročně, jde tedy o poměrně výjimečný případ," sdělil Qantas.

Jen několik hodin před tímto incidentem měl také potíže malý Boeing 717 společnosti Qantas letící z Austrálie, který vletěl do bouře. Zasáhl jej blesk, který však způsobil pouze "drobná vnější poškození." Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Problémy letadel Qantas

Nejde o první problémy letadel společnosti Qantas v poslední době.

Podívejte se na reportáž o problémech letadel QantasBoeing 747 aerolinek Qantas se musel v pondělí na cestě do Argentiny vrátit na letiště v Sydney kvůli problémům s elektrickým systémem.

Minulý týden ve čtvrtek vybuchl za letu motor Airbusu A380, největšího dopravního letadla světa, který patřil Qantasu. Letoun se 459 lidmi na palubě nouzově přistál v Singapuru.

Jen dva dny po výbuchu motoru obřího letounu A380 se musel vrátit Boeing 747 aerolinek Qantas na letiště v Singapuru rovněž kvůli problému s motorem.

Zhruba ve stejnou dobu také Boeing 767 Qantasu s 234 pasažéry necelou půlhodinu po startu ze západoaustralského města Perthu přistál na výchozím letišti. Piloti se rozhodli se strojem přistát kvůli neobvyklým vibracím z levého motoru.

Aerolinky Qantas mají pověst bezpečného dopravce. Na jejich kontě není jediná havárie letounu.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz