Zpravodajství

V Litomyšli staví unikátní kostel. Má skleněný kříž

V Litomyšli dnes instalovali unikátní, dvousetkilový skleněný kříž. Staví se tam totiž hodně neobvyklý kostel. Jeho slavnostní otevření by mělo proběhnout už za několik týdnů.

Při pohledu na futuristickou stavbu byste za jejími zdmi možná očekávali spíše Fantomase než faráře. Část budovy je zapuštěna do svahu a stavebním materiálem je beton.

"Když se podíváte na tu střechu, tak je několikrát zalomená a má symbolizovat cestu Ježíše až k jeho kříži až na ten vrchol," vysvětluje kazatel Daniel Smetana.

A právě na střechu budovy za dvacet milionů korun dnes dělníci instalovali i unikátní skleněný kříž vážící dva metráky. Původně měl být upevněn horizontálně, aby bylo ale už zdálky poznat, že se jedná o církevní stavbu, projektanti ale museli své plány změnit.

Kostel bude slavnostně otevřen už v sobotu 4. prosince. A ještě jedna perlička na závěr. Jako poselství pro budoucí generace bude do základního kamene umístěn flashdisc s informacemi o stavbě v digitální podobě. O tom, že jde církev s dobou ale moc dobře vědí i například v Týništi nad Orlicí. V jejich kostele se totiž konala dokonce i rocková mše.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz