Zpravodajství

Nenáviďte Židy a gaye, radí britská učebnice dětem

Malí muslimové v Británii se ve školách učí nenávidět Židy a gaye.

Učebnice, podle kterých se v Británii učí tisíce muslimských žáků, nabádají k nenávisti vůči Židům a gayům a učí, jak v souladu s muslimským právem šaría sekat ruce zlodějům. Britská vláda takovou náplň výuky nehodlá tolerovat, informuje v pondělí server BBC.


ČTĚTE TAKÉ:
 
Podle BBC Panorama, investigativního pořadu televize BBC, je v tomto duchu v zemi vzděláváno ve více než 40 školách na 5000 žáků. Učební plány jsou převzaty ze saúdského školského systému.
 
Jedna z učebnic například po dětech žádá, aby vyjmenovaly "hanebné“ vlastnosti Židů. Další kniha se malých dětí ptá, co se po smrti stane s nemuslimem. Nabízenou správnou odpovědí je, že "shoří v pekle“.
 
Trestem za sexuální styk mezi osobami stejného pohlaví má být smrt, přičemž lze diskutovat o tom, že mají být hříšníci oběšeni, upáleni nebo hozeni ze skály. Učebnice pro čtrnáctileté pomocí obrázků vysvětlují, jak má být zlodějům useknuta ruka či chodidlo.
 
Vláda Saúdské Arábie popírá, že by měla s těmito aktivitami cokoli společného. Jedna z učebnic, kterou investigativní novináři získali, však vyšla s posvěcením saúdských úřadů. Pracovníci saúdského velvyslanectví učební materiály mimo jiné brání slovy, že zmiňované informace jsou „vyňaty z kontextu“ a mnohdy jen popisují tresty prováděné v minulosti.
 
Neal Robinson, odborník na korán, je nicméně přesvědčen, že učebnice představují riziko a mohou napomoci šíření antisemitských nálad.
 
Britský ministr školství Michael Gove k případu prohlásil, že podobná učení nemají ve Velké Británii místo.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz