Zpravodajství

Jste stejně CHYTŘÍ jako GENIÁLNÍ DĚTI? Zkuste si testy!

Letošního ročníku Logické olympiády 2010, kterou uspořádala organizace Mensa ČR sdružující inteligentní lidi, se zúčastnilo 200 finalistů z celé České republiky. Ti se postupně probojovali do celostátního kola, které se uskutečnilo v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v pondělí.

Do letošního ročníku Logické olympiády se zaregistrovalo přes patnáct tisíc soutěžících z celé České republiky. "Ti nejprve v nominačním a následně v krajských kolech vypracovávali úkoly, v nichž řešili slovní přesmyčky, číselné řady a logické problémy, uspět tak mohly i děti a studenti, kteří v tradičních předmětech dosahují z různých důvodů podprůměrných výsledků,“ uvedla Alena Nováková z organizačního týmu logické olympiády.

ČTĚTE TAKÉ:

Stydlivý geniální matematik odmítl milion dolarů

 

V této soutěži totiž namísto školních znalostí rozhoduje schopnost logického myšlení, takže vhodně doplňuje běžnou školní výuku o aktivitu zaměřenou na rozvoj samostatného uvažování a tvořivého přístupu k řešení úloh.
 

PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S VÍTĚZEM LOGICKÉ OLYMPIÁDY V KATEGORII ZÁKLADNÍ ŠKOLY:


 

PODÍVEJTE SE NA ANKETU S ÚČASTNÍKY OLYMPIÁDY:


PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S PŘEDSEDOU MENSY ČR TOMÁŠEM BLUMENSTEINEM:


 

Nejlepší řešitelé ze všech krajů zamířili do celorepublikového finále, které se uskutečnilo v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. "Děti a studenti zasedli do lavic poslanců a opět řešili logické úkoly, které procvičili jejich paměť, postřeh i pohotovost rozhodování,“ sdělila Novotná.
 


 

Testy byly rozděleny do dvou kategorií. Pro základní a střední školy. Na vítěze v obou kategoriích čeká hlavní cena - notebook. Podívejte se na příklady úkolů, které museli letos studenti řešit. Správné řešení naleznete pod článkem.
 

PŘÍKLAD PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLYPŘÍKLAD PRO STŘEDNÍ ŠKOLY


 

Mensa ČR

Mensa je mezinárodní organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné apolitické sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Mensa České republiky byla založena v roce 1989 a od té doby se věnuje mnoha aktivitám pro své členy i širokou veřejnost. Mezi nejdůležitější patří dlouhodobá spolupráce se školami v oblasti práce s nadanými dětmi.

VYZKOUŠEJTE SI VŠEOBECNÝ LOGICKÝ TEST ZDE
 

VYZKOUŠEJTE SI LOGICKÝ TEST - HÁDANKY ZDE
 

VYZKOUŠEJTE SI ZÁBAVNÉ ÚLOHY MATEMATICKO-LOGICKÉ 1. ZDE
 

VYZKOUŠEJTE SI ZÁBAVNÉ ÚLOHY MATEMATICKO-LOGICKÉ 2. ZDE
 

DVOULETÝ CHLAPEC POČÍTÁ V PĚTI JAZYCÍCH:
 


 

TŘÍLETÉ DÍTĚ ROZEZNÁ KAŽDÝ AMERICKÝ STÁT PODLE TVARU:


 

DVOULETÁ HOLČIČKA VÍ, KDE JSOU NA SVĚTĚ VŠECHNY STÁTY:


Správná odpověď SŠ: přednosta
Správná odpověď ZŠ: d - fialová


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz