Zpravodajství

Nejmenší psík na světě váží 200 gramů. DALŠÍ REKORDY!

Dokážete si představit zvíře, které váží 20 dekagramů? Pravděpodobně se vám vybavil například křeček, nebo hodně malé kotě. Všechno je ale jinak. Robinek je pravděpodobně nejmenší pes na světě, který ve svých čtyřech měsících váží právě zmiňovaných dvacet dekagramů.

První věta, kterou uslyšíte, když přijdete k Hájkům na návštěvu bude: "Pozor ať nešlápnete na našeho Robinka.“ A skutečně, přehlédnout tohoto miniaturního psíka není vůbec těžké. Pohodlně by se mohl schovat do jakékoli boty, kapsy, nebo třeba i hrníčku. Na pozoru by se měl mít i před ostatními domácími mazlíčky.
 

Překonal tak dokonce i nejmenšího psa na světě - Ondru, který vážil 85 dekagramů. Když tato miniaturní čivava ve svých třech letech zemřela, jeho majitelka se s lékařem, který ji ošetřoval soudila o milionové odškodné.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Pošťačka objevila zapomenutou Fifinku, dostane sto tisíc
 

Soud nakonec rozhodl, že lékař nepochybil, ale obyčejná rýma byla pro psíkův malý organismus obrovskou zátěží. Velice opatrně tedy musí stav malého pacienta posuzovat i zvěrolékař, který se stará o Robinka.
 

Pokud mu jeho minimalistické míry vydrží, má nakročeno do síně slávy.
 

Ovšem je zde podmínka - musí dosáhnout věku jednoho roku. Na to si však musíme ještě počkat, protože malý rekordman právě oslavil čtyři měsíce.
 

PODÍVEJTE SE NA NEJOŠKLIVĚJŠÍ KOČKU:PODÍVEJTE SE NA NEJHLOUPĚJŠÍ PSY:


 

PODÍVEJTE SE NA NEJOŠKLIVĚJŠÍ ZVÍŘATA:


 

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍHO NEJMENŠÍHO PSA:


 

PODÍVEJTE SE NA NEJTLUSTĚJŠÍHO KOCOURA: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz