Zpravodajství

Odchod lékařů může ohrozit fungování nemocnic, říká ministr Heger

Odchod lékařů může ohrozit fungování nemocnic, říká ministr Heger
Zdroj: Mediafax

Nespokojení lékaři pod výzvou Děkujeme, odcházíme začnou od pondělí podávat výpovědi, ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) přiznává, že masový odchod může ohrozit chod českých nemocnic.

Řekl to v pondělí ve vysílání České televize.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:Pokud by nastal hromadný odchod lékařů, vypukl by podle Hegera v nemocnicích prázdninový režim. Vyřizovaly by se jen ty nejdůležitější a nejakutnější věci, případy.

PSALI JSME:

Lékaři fandí Hegerovi. Kalousek: Odvolání jsou drby

Připravte si peněženky. U lékařů specialistů si připlatíte, tvrdí ministr Heger

Lékaři požadují, aby jim základní plat stoupl na 1,5 až trojnásobek průměrného platu. Ministr připustil, že odchodem například čtvrtiny lékařů by se mohly zvýšit platy ostatním. Ovšem peníze by šly i na pomocný personál a provoz nemocnic, dodal vzápětí.

Na konkrétní důvody odchodu lékařů do zahraničí se podívejte ZDE.

"U nás je hodně akutních lůžek, naopak málo doléčovacích. Panuje v této oblasti chaos, pacienti jsou přijímáni několik dní před operací. To by se mělo změnit," řekl dále ve vysílání. Rovněž podotkl, že souhlasí se středočeským hejtmanem Davidem Rathem (ČSSD), že je nutné přerozdělit peníze v systému zdravotnictví, resp. pojištění. Ale je to podle Hegera dlouhodobá věc.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz