Zpravodajství

Slovák se ZABIL při výzdobě vánočního stromu

Slovák se ZABIL při výzdobě vánočního stromu
Zdroj: TV Nova

Přípravy na rozsvícení vánočního stromu s mikulášským překvapením, které pro děti každoročně pořádá obec Rakša u Turčianských Teplic na Slovensku, letos skončily tragédií. Při zdobení vánočního stromu spadl dobrovolný hasič z žebříku a zemřel, píše v pondělí deník Sme.

Pětapadesátiletý muž v neděli vylezl na žebřík, aby dokončil poslední úpravy ve výzdobě vánočního stromu, který stojí uprostřed obce. Při manipulaci se žárovkami se zaklonil, ztratil rovnováhu a z třímetrové výšky spadl na záda a na hlavu.

Hasiči, kteří spolupracovníka na žebříku jistili, mu poskytli první pomoc a zavolali záchrannou službu.

ČTĚTE TAKÉ:

Na Staromáku byla tma! Vánoční strom náhle zhasl

Starostka Rakše Anna Ursínyová sdělila, že muž před příjezdem záchranky upadl do bezvědomí. Zemřel při převozu do nemocnice.

"Měl vnitřní poranění lebky,“ řekla Ursínyová.

Není to ale poprvé, co podobná událost poznamenala předvánoční čas v Rakši. Loni spadl muž z žebříku, když žárovkami zdobil vývěsní štít obchodu. Tragédii však zabránila stříška u obchodu, na kterou dopadl a která zbrzdila jeho pád.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz