Zpravodajství

Mladík z Hodonínska propagoval Hitlera a koncentráky

Hodonínská policie začala stíhat neonacistu, jenž na webu propaguje Hitlera a hákové kříže.

Tři roky vězení hrozí dvaadvacetiletému neonacistovi z Hodonínska, který na svém internetovém osobním profilu propagoval Adolfa Hitlera a fašismus. Agentuře Mediafax to v pátek řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že vyšetřovatel začal mladíka trestně stíhat.

 
"Mladého muže podezříváme z trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka," řekl Zámečník.
 
Mladík podle Zámečníka zveřejňoval v jedné ze sociálních sítí na svém osobním internetovém profilu odkazy na zahraniční webové stránky s neonacistickou tématikou a pozitivně je komentoval.

ČTĚTE TAKÉ:

"Propagoval hlavně hudební videoklipy neonacistických organizací a kapel využívající symboliky nacistického Německa a jednotek SS. Zveřejňoval historické záběry Adolfa Hitlera při provolávání pozdravu Sieg heil, hajlující osoby nebo symboliku hákového kříže," vypočítal Zámečník.
 
Na web dal muž volně k dispozici také videoklipy neonacistických skupin, které zobrazovaly symboliku nacismu, záběry vyjadřující rasovou nesnášenlivost vůči Židům, doplněné fotografiemi zobrazující nacistické genocidium a záběry z nacistických koncentračních táborů, včetně hromadných hrobů Židů.
 
Neonacista při výslechu na policii řekl, že na web přistupoval doma nebo z počítače své přítelkyně. "K videoklipům poznamenal, že se mu hudba na nich líbí a že mu připadá i vtipná," řekl policejní mluvčí. Mladík podle něj sám přiznal, že se v Česku účastnil různých demonstrací radikálů.
 
Obsah osobní webové stránky podle kriminalistů veřejně projevuje "pozitivní vztah stíhaného muže k hnutí, které směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou zášť vůči jiné skupině osob".
 
"V případě odsouzení za projevy sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka hrozí mladíkovi až tři roky vězení," uzavřel mluvčí.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz