Zpravodajství

Jihomoravský kraj prostaví příští rok 900 milionů. Chystá dopravní stavby

Jihomoravský kraj prostaví příští rok 900 milionů. Chystá dopravní stavby
Stavba dálnice. Ilustrační foto | Zdroj: Mediafax

Jihomoravští krajští radní schválili pro příští rok devatenáct zadávacích řízení na dopravní stavby za téměř 900 milionů korun. Rozvojový dopravní plán vedení kraje musí ještě formálně posvětit zastupitelstvo, řekl v sobotu agentuře Mediafax hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Projekty, které krajská rada schválila, jsou z větší části financovány z Evropské unie prostřednictvím regionálního operačního programu. "Zbytek nákladů mezi evropskou dotací a celkovou cenou zaplatíme z rozpočtu Jihomoravského kraje nebo z úvěru Evropské investiční banky," upřesnil Hašek.

Radní podle něj schválili konkrétní zadání devatenácti výběrových řízení na silniční stavby a na uzly Integrovaného dopravního systému v souhrnné hodnotě téměř 900 milionů korun. Podle Haška to znamená, že i v příštím roce se na jižní Moravě budou stavět a opravovat silnice. "Dáme práci firmám a pokusíme se tak pomoci naší regionální ekonomice," řekl hejtman.

ČTĚTE TAKÉ:

PRŮZKUM: Češi chtějí, aby u nás stavěli dálnice Číňané

Bárta: České silnice budou stavět Číňané

"Na rozdíl od centrální vlády, která na příští rok nevypíše žádnou veřejnou zakázku, Jihomoravský kraj počítá s tím, že i v době hospodářské krize investuje do dopravní infrastruktury," řekl Hašek.

Kraj pro příští rok po konzultaci s Úřadem regionální rady Jihovýchod a také s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže změnil dosavadní systém zadávání veřejných zakázek. "Chceme, aby na všechny veřejné zakázky bylo takzvané otevřené výběrové řízení. Je to vlastně nejvyšší stupeň tendru, který zná náš zákon. Jsme přesvědčeni, že díky tomu se podaří docílit výhodnějších cenových nabídek firem. Ty se pak projeví v úsporách v krajském rozpočtu," řekl Mediafaxu Hašek.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz