APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Horská služba našla ztraceného turistu v Krkonoších

Celonoční pátrání po ztraceném turistovi (52) v Krkonoších bylo v neděli kolem 8.00 korunováno úspěchem.

Podchlazeného a vysíleného muže nalezli záchranáři v oblasti Labské rokle, sdělil agentuře Mediafax Adolf Klepš, náčelník Horské služby v Krkonoších.
 
Muže záchranáři převezli do nemocnice. Patřil ke skupině skialpinistů, která se v sobotu vydala na zimní přechod Krkonoš z Harrachova na Luční boudu. Cestou však za skupinou zaostal a ztratil se.
 
"V sobotu večer sešel z tyčemi vyznačené cesty v prostoru Vysokého kola u Labské boudy. Od 22.00 po něm pátrala pětačtyřicet profesionálních i dobrovolných členů Horské služby ze Špindlerova Mlýna, Benecka, Vrchlabí a Harrachova," uvedl Klepš.
 
S pátráním pomáhali i policisté s přístrojem, který umožňuje vyhledání člověka podle signálu jeho mobilu. Do Krkonoš přiletěl i vrtulník s termovizí.
 
V noci však bylo na horách velmi nepříznivé počasí, foukal silný vítr, viditelnost byla velmi špatná. "Muž s námi chvílemi komunikoval mobilním telefonem, ale mluvil zmateně a nebyl schopen ani přiblížit, kde by mohl být," uvedl Klepš.
Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz