V sobotu mohli poprvé oficiálně ledolezci do hloubi Krkonošského národního parku, aby si zvýšili adrenalin při lezení na ledopádu.
V údolí Labe na hraně první a druhé zóny otevřelo vedení parku první přírodní ledovou stěnu. Na tento okamžik čekali ledolezci dlouhé roky. V Krkonoších sice na zamrzlých vodopádech lezli, až doposud ale jen načerno. Dnes sem poprvé mohli s oficiálním povolením.
Ledová stěna je přes 20 metrů vysoká a 15 metrů široká. Při ideálních podmínkách se tam vejdou čtyři lezecké trasy, maximálně ovšem pouze 16 lezců. Proto je i počet povolenek omezen.
Bez helmy, maček a pořádně nabroušených cepínů se pokořit ledovou stěnu nikdo nevydá. Kdo se chce o tuto, u nás prý jednu z nejtěžších, ledových stěn pokusit, musí se dopředu zaregistrovat a doufat, že dostane povolení od KRNAPu.
TV Nova