Zpravodajství

Vláda dostane důvěru od ODS i TOP 09, VV zatím váhají

Vláda dostane důvěru od ODS i TOP 09, VV zatím váhají
Představitelé koaličních stran John, Nečas, Kalousek | Zdroj: Mediafax

Lídři koalice nedospěli k výsledku, jednání pokračují v pondělí.

Špičky koalice se ani po šesti hodinách nedělního jednání nedohodly na závěru korupční kauzy, která přiměla k demisi ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Další kolo jednání bude v pondělí v podvečer, sdělil premiér Petr Nečas (ODS).

 
Předseda vlády zopakoval, že kabinet v současném složení má „unikátní“ sílu 118 hlasů v Poslanecké sněmovně a může prosadit reformy v jednotlivých oblastech. „Byl by to největší politický hřích, kdyby vláda nevyužila této historické síly 118 hlasů,“ prohlásil Nečas.

PSALI JSME:

Přiznal, že záležitosti, které se staly v poslední době snižují důvěru veřejnosti. „Klíčovým úkolem vlády bude předvést skutečnou akceschopnost,“ vysvětlil Nečas důvod, proč jednání budou ještě pokračovat v pondělí.
 
Nečas spolu s místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem potvrdili, že poslanci ODS a TOP 09 v úterý nepodpoří návrh opoziční ČSSD na vyslovení nedůvěry kabinetu.
 
„Jsme si vědomi toho, že to co se nyní objevuje v médích musí být dostatečně vysvětlené nejen veřejnosti ale i mezi námi,“ řekl Kalousek. Případ se musí vyšetřit v duchu hesla „padni komu padni“.
 
Véčkaři podporu zatím nepotvrdili
 
Strana Věci veřejné se rozhodne teprve po pondělním jednání, zda vládu podpoří . „Uvědomujeme si unikátní šanci 118 hlasů prosadit reformy. Situace je ale vážná a potřebuje větší analýzu,“ uvedl předseda Věcí veřejných Radek John.
 
Během nedělního jednání se probíral v koalici i další osud Libora Michálka, odvolaného šéfa Státního fondu životního prostředí. „Podle našeho názoru by měl mít setrvat ve státní správě, neměl by být trestán za to, že upozornil na korupci,“ řekl John.
 
Místopředseda ODS Pavel Drobil ve středu oznámil rezignaci na funkci ministra životního prostředí. Učinil tak poté, co deník Mladá fronta Dnes zveřejnil přepisy nahrávek jeho rozhovorů i rozhovorů jeho podřízených. Záznamy pořídil Michálek a podle jeho názoru dokazují snahu Drobilova poradce Martina Knetiga získat ve prospěch ODS i ministra nekalým způsobem stamilionové částky.

PODÍVEJTE SE:
reportáž TV Nova
 
O schůzku požádala strana Věci veřejné, vedení koaličních stran se již sešlo v pátek, ale kvůli časové zaneprázdněnosti některých politiků bylo jednání přerušeno do nedělního odpoledne.
 
V úterý bude Poslanecká sněmovna na žádost ČSSD hlasovat o nedůvěře Nečasově vládě.
Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz