Zpravodajství

Pákistán otestoval raketu, která může nést atomovou hlavici

Pákistán v úterý provedl úspěšný test balistické rakety středního doletu, která je schopna nést konvenční i jadernou hlavici. Píše o tom agentura AFP.

"Pákistán dnes úspěšně otestoval balistickou raketu Ghauri, která může nést všechny typy hlavic," uvedla armáda ve stručném komuniké.
 

Kde byl test proveden, armáda nesdělila. Zkoušku označila za "běžný experiment s cílem zjistit možnosti rakety".
 

ČTĚTE TAKÉ:

Pákistán úspěšně otestoval rakety schopné nést jaderné hlavice
 

Raketa Ghauri/Hatf 5 může nést náklad o hmotnosti 700 kilogramů a má dolet až 1300 kilometrů. Mohla by tedy zasáhnout území sousední Indie.
 

Pákistánská armáda dvakrát testovala rakety schopné nést jadernou nálož už letos v květnu.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz