Městská policie nebude pokutovat řidiče za nedovolené parkování na rezidenčních zónách v Praze 3 po dobu vánočních svátků s platností do 2. ledna příštího roku.
Dohodli jsme se na tom s tamní radnicí, informoval ve čtvrtek Mediafax Ludvík Klema, náměstek ředitele pražské městské policie.
Podle Klemy tím dává městská policie motoristické veřejnosti malý dárek. "Bereme v úvahu, že řidiči od policie v průběhu roku takřka žádný dárek nedostali, takže jsme učinili svým způsobem džentlmenské gesto," vysvětloval náměstek.
Ludvík Klema doplnil, že k tomu má i své prozaické důvody. "Praha je právě o vánočních svátcích dost vylidněná, jiní řidiči do metropole zase dojíždějí za svými příbuznými. Proto jsme mimopražským návštěvníkům parkování na rezidenčních zónách umožnili, bát se pokut nemusejí," uvedls tím, že tento "dárek požehnal" i městský zastupitel Rudolf Blažek (ODS), mající na starosti právě bezpečnostní problematiku Prahy.
K obdobnému gestu se podle Klemy ale žádná jiná pražská městská část nepřipojila.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz