Bezpečnostní složky Indie se obávají nových útoků islamistické skupiny Laškar-e-Taiba. Po čtyřech členech skupiny indičtí policisté pátrají.
Ozbrojení policisté v pátek pátrali po čtyřech údajných členech islamistické skupiny Laškar-e-Taiba, která před dvěma lety zaútočila na město. Skupina měla údajně chystat v období Vánoc a Nového roku další teroristické údery, informuje agentura AFP.
Muži měli podle policie připravovat na období svátků "násilné útoky“.
"Čtveřice nedávno tajně přijela do města s cílem provádět extrémně nebezpečné aktivity,“ uvedl na čtvrteční tiskové konferenci policejní komisař Himanšu Roj. Vybídl také občany k ostražitosti.
Policie vydala podobné varování letos již v září. Islamisté měli připravovat útok během slavností spojených s hinduistickým bohem Ganéšou.
Islámští teroristé udeřili 26. listopadu 2008 na deseti místech indické Bombaje. Zaútočili na pětihvězdičkové hotely Tádž Mahál a Oberoi, luxusní restauraci Café Leopold, nádraží Čhatrapatího Šivádžího, Nariman House – sídlo židovského chasidského hnutí Chabad Lubavič, kino Metro Cinema a nemocnici Kama.
PSALI JSME:
Peklo v Bombaji skončilo. Rozpoutalo ho jen 10 teroristů
Jako rukojmí brali hlavně Američany a Brity, na ulici bezhlavě stříleli a házeli granáty. Jejich třídenní řádění nepřežilo nejméně 166 lidí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz