Zpravodajství

Češi nejvíce poslouchají Lady GaGa, Madonnu a Pink

Nejprodávanějším interpretem v téměř uplynulém roce byla Lady GaGa. Z domácích se na výsluní stále drží Michal David.

V Česku se během uplynulého roku nejvíce prodávaly hudební nosiče interpretů Lady GaGa, Madonny, Pink a z českých muzikantů se největšímu zájmů fanoušků těšili Michal David, Martin Chodúr nebo duo Hapka a Horáček. Agenturu Mediafax o tom informovali zástupci hudebních vydavatelství.


Nejprodávanějším koncertním záznamem na DVD je titul Madonna – The Sticky & Sweet Tour, které je již dvakrát platinové. Zájem fanoušků také vzbudila kontroverzní zpěvačka Lady GaGa s albem The Fame/Fame Monster, kterého se prodalo 15 tisíc kopií.


Milovníci hudby si také oblíbili album zpěvačky Pink Best of, kterého se dosud prodalo 10 tisíc kusů. Comebackové album Phila Collinse Going Back, na kterém zpívá své zamilované soulové hity z 60. let, se svými prodeji blíži k "platinovému" ocenění.


Mezi nejprodávanější zahraniční interprety dále patří kapely Linkin Park, Kings of Leon nebo zpěváci Seal či Bruce Springsteen.


Na české hudební scéně letos s prodejem svých alb dominovali Michal David „50“, Martin Chodúr „Let´s Celebrate“, Hapka/Horáček – „Benefice černých koní“ nebo skupina Chinaski „Není na co čekat“.


Velký zájem fanoušků zaznamenal také slovenský zpěvák Richard Müller se svým albem Už, kterého se prodalo 24 tisíc kopií.
 

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz