Podezřelé poštovní zásilky, ve kterých by mohla být výbušnina, nalezli v pondělí odpoledne na finském zastupitelství ve Vatikánu a na albánské ambasádě v Římě. Informuje o tom agentura Reuters.
Už v pondělí ráno v Římě vyhlásili bombové poplachy na velvyslanectvích Řecka, Venezuely, Dánska a Monaka. Na řecké ambasádě se podezření na bombu potvrdilo. Pyrotechnici tam nálož zneškodnili. V ostatních případech byly poplachy plané.
První balíčkové bomby se objevily v italské metropoli před čtyřmi dny. Odeslali je řečtí anarchisté. Dvě z nich vybuchly na velvyslanectvích Švýcarska a Chile, zranění při tom utrpěli dva lidé. Minulý týden ve čtvrtek také zaznamenali na irské a ukrajinské ambasádě plané poplachy.
Od útoků z minulého týdne platí přísná bezpečnostní opatření na poštách. Všechna velvyslanectví v Římě, včetně českého, prošla přísnými kontrolami.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz