Zpravodajství

ZŠ v Legerově se bude stěhovat do Vratislavovy ulice, zní z Prahy 2

Do budovy někdejší základní školy ve Vratislavově ulici by již od příštího školního roku mohli zamířit školáci, kteří v současnosti usedají v lavicích Základní školy Legerova, uvedli radní městské části na středeční tiskové konferenci.

Škola by se totiž měla z magistrály přestěhovat pod Vyšehrad, shodli se radní Prahy 2 na svém úterním zasedání.

"Hlavním důvodem je špatný stav ovzduší, trvale překračované hlukové a prachové limity a nebezpečná doprava v okolí školy. Přemístění školáků do klidnější, čistší a lépe dostupné lokality by bylo jednoznačným krokem k oživení a zkvalitnění této školy. V neposlední řadě by to přispělo k významnému oživení Podskalí a Vratislavovy ulice," uvedl k pohnutkám radních zástupce starosty Jan Pech (ČSSD).

Prostory ve Vratislavově ulici 13, kam by radní školu rádi přestěhovali, v současnosti využívá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která si je od radnice pronajímá. Městská část předpokládá, že poté, co se do budovy vrátí školáci, se naopak univerzita přestěhuje na magistrálu. "Vysokoškolští studenti už jsou přece jenom v takovém věku, kdy je lidský organismus už v podstatě vyvinutý. Ten dětský je ale mnohem méně odolný a vnímavější ke všem špatným vlivům," poznamenal k přesunu obou objektů starosta Prahy 2 Jiří Paluska (ODS).

Veškeré potřebné kroky, které přesun dvojice vzdělávacích zařízení umožní a mezi něž patří například i změna zřizovací listiny základní školy, by radnice ráda stihla ještě do poloviny tohoto roku. Jak ale její představitelé zdůrazňují, vše je zatím ve fázi předběžného rozhodnutí, po kterém musí následovat diskuse. Jako první se k záměru radních vyjádří rodiče školáků. Za tím účelem svolalo vedení školy v Legerově ulici po dohodě s radnicí třídní schůzky. Uskuteční se už za týden, ve středu 19. ledna.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz