Česká armáda zavedla od Nového roku nové značení hodností.
Čeští vojáci vypadají zase o něco lépe. Naše armáda od 1. ledna 2011 začala používat sjednocené značení hodností spojeneckých armád NATO.
Ta původní působila našim vojáklm řadu problémů. Neodpovídala totiž běžné praxi, která je zavedená ve spřátelených armádách. Kvůli tomu nastávaly omyly při zahraničních misích.
Přesný popis označení, znaků a hodností v České armádě najdete na oficiálních internetových stránkách České armády.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz