Zpravodajství

VZÁCNÉ KOČKY, KRÁSNÍ PSI! V Praze se konala soutěž a výstava

Hned dvě velké výstavy a zároveň soutěže psů a koček se konaly v Praze. Kvůli tomu, že psi a kočky jsou odjakživa rivalové musela být každá akce na jiném místě a jinak koncipovaná.

I tak ale mají tito dávní nepřátelé víc společného než by se na první pohled vůbec mohlo zdát.


Podívejte se na reportáž z Televizních novin:Zatímco psi musí při výstavě běhat, aby ukázali ladnost svých pohybů a také to, jak jsou poslušní - kočkám stačí líně ležet a porotci je při hodnocení otáčejí a zvedají sami. Společná je jen snaha majitelů o to, aby právě ten jejich miláček byl co nejhezčí.

Podívejte se na psí výstavu v PrazeObdivovatelé koček se v sobotu a v neděli mohou v pražském hotelu Clarion potěšit pohledem na chlupaté krasavce a krasavice všech plemen. Na druhé mezinárodní výstavě koček navážou kontakt s chovateli a také mohou přispět opuštěným kočičkám z útulků, které mají v rámci mezinárodního klání svoji malou výstavu. Milovníci zvířat si mohou odnést útulkovou kočku a poskytnout jí domov.

"Na mezinárodní výstavu je přihlášeno 550 koček všech plemen, včetně neuznaných, z ČR, Itálie, Polska a Německa. Hodnotit je bude mezinárodní porota," řekla Lenka Hrabcová z pořádajícího Sdružení chovatelů koček.

kas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz