Zpravodajství

VÝBUCH LCD televize ZNIČIL rodině dům! Je to nesmysl, tvrdí výrobce

Exploze LCD obrazovky způsobila podle rodiny z Frýdeckomístecka požár jejich domu a téměř milionovou škodu. Podle společnosti LG ale LCD obrazovka nemůže vybuchnout.

O všechno přišla z hodiny na hodinu rodina Dáši Grégrové z Frýdlantu nad Ostravicí, když jim před několika dny vyhořel dům. Velmi neobvyklá je však příčina požáru, podle rodiny totiž explodovala LCD obrazovka jejich rok starého televizoru značky LG. Odborníci přitom něco takového považují za nemožné.


“Děda si zapnul televizi, asi tři minuty hrála, a pak obrazovka prostě vybuchla. Děda to popsal tak, že se ozval výbuch, a z obrazovky vyšlehly plameny. Oheň se okamžitě rozšířil na celý pokoj, děda stačil naštěstí utéct,“ popsala příčinu požáru Dáša Grégrová, která byla v té chvíli v prvním patře domu spolu se čtyřletou dcerou. Jelikož přízemí bylo okamžitě v plamenech, zachránit se musely útěkem přes balkon a po žebříku, který jim přistavil pohotový soused. Oheň pak zlikvidovali hasiči, přesto bylo kompletně zničeno celé vnitřní vybavení domu. Co nespálily plameny, to poškodil hustý dým.


“Nezůstalo nám vůbec nic, všechno jsme museli vyhodit,“ říká se slzami v očích Dáša Grégrová, která teď s rodinou bydlí v náhradním bydlení. “Největší trauma je ale pro nás příčina toho požáru. Nikdy by nás nenapadlo, že prakticky nová LCD televize může vybuchnout. Všichni se teď bojíme na televizi dívat. Máme hrozný strach, že by se to mohlo opakovat,“ říká Dáša Grégrová.


Podle odborníků je však výbuch LCD obrazovky prakticky nemožný. “Dělám v oboru přes třicet let, ale o podobném případu jsem ještě neslyšel,“ říká Jan Svoboda z Ostravy, jehož firma se specializuje na televizní techniku. “LCD obrazovka pracuje s tak nízkým napětím, že tam nemá co vybuchnout. Podle mě k explozi LCD panelu nemůže dojít, u jakékoli značky,“ dodává Jan Svoboda. “Zdá se mi to nepravděpodobné, v té obrazovce není nic, co by mohlo explodovat,“ říká také šéf servisu společnosti LG Electronics pro ČR a Slovensko Miloslav Knězů. “Ale rád bych o tom případu něco věděl, protože to je velmi podivné,“ dodal Miloslav Knězů.


Rodina Dáši Grégrové hodlá výrobce televizoru kontaktovat, jakmile se vzpamatují z nejhoršího. Nechtějí totiž, aby se něco podobného stalo znovu. “Asi to uděláme, protože máme ještě jednu úplně stejnou televizi, a máme zkrátka strach, aby se to neopakovalo,“ uzavírá Dáša Grégrová.

Marek Švidrnoch

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz