Opilec se naštval na účastníky večírku, a tak se vrátil ozbrojený a začal řádit.
Jednadvacetiletý Marc Higgins z amerického města Bristol si pěkně dlouho posedí v chládku. Nechal se totiž vyprovokovat účastníky večírku, kteří se mu smáli, že prdí, informuje server Courant.
Mladík se minulý týden na večírku silně opil, a když se mu přítomní smáli, naštvaně odešel. Brzy se vrátil vyzbrojen třemi noži a začal kolem sebe bodat. Po jeho řádění zůstal na zemi ležet jednadvacetiletý Matthew Walton, který na následky ran později zemřel, a další dva muži a jedna žena byli zraněni.
ČTĚTE TAKÉ:
Smrdí ti nohy, řekl. Spolubydlící ho za to ubodal
Pomočil mu dveře, tak ho ubodal, myslí policie
Skoro ubodal spoluvězně. Vylekal mu totiž kočku
Muž ubodal bývalku. Bujaře slavila jejich rozvod
Incident prý začal tím, že se Higginsovi začala kvůli větrům posmívat jedna z přítomných slečen Stacy Buccheriová. Podle svědků dala mladíkovi facku. On poté rozbil láhev piva a z domu utekl.
Policii Higgins později řekl, že byl naštvaný, že se mu vysmívají, a chtěl jim dát za vyučenou, aby si s ním nezahrávali. K tomu se mu jako nejlepší způsob zřejmě jevilo použití nožů proti účastníkům večírku.
"Nevěděl jsem, co se stalo. Pak jsem uviděl krev. Vyskočil jsem a běžel do nemocnice. Bylo to děsivé. Byl jsem prostě ve špatnou chvíli na špatném místě," řekl David Klett, jeden ze zraněných.
Kauce dva miliony
Vrah po činu utekl, později se ale sám přihlásil na policii. K činu se přiznal a zavražděného Waltona označil za kamaráda. Vysvětlil, že nechtěl zaútočit konkrétně na něj, ale že prostě on a ostatní zranění byli první, koho po návratu na večírek potkal.
Policie ho obvinila z vraždy a několika dalších přečinů. Soud Higginse poslal za mříže s tím, že by se ven mohl dostat po složení kauce ve výši 2 miliony dolarů.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz