Zpravodajství

Po nehodě autobusu na Prachaticku 8 zraněných!

Po nehodě autobusu na Prachaticku 8 zraněných!
Zdroj: Mediafax

Při úterní nehodě autobusu mezi Zvonkovou a Novou Pecí na Prachaticku se zranilo osm lidí.

Policejní mluvčí Štěpánka Valentová řekla agentuře Mediafax, že zranění cestujících by neměla být vážná a ohrožovat je na životě.

Nehoda se stala v úterý po páté hodině odpolední u Nové Pece ve směru na obec Zvonková. Autobus s cestujícími, pravděpodobně lyžaři jedoucími z Rakouska, sjel ze silnice a převrátil se na bok.

PSALI JSME TAKÉ:

Chtěl zahladit nehodu vnuka úplatkem. Hrozí mu 6 let vězení

"Hasiči naštěstí nemuseli nikoho vyprošťovat, všech 33 lidí na palubě se dostalo ven samo. Osm lidí se zranilo, šlo vesměs o středně těžká zranění a všichni jsou v péči lékařů prachatické a českokrumlovské nemocnice," řekla Valentová.

V autobuse jel i lékař, který ohlásil krajskému operačnímu středisku osm středně těžkých zranění, především rukou. Na místě zasahovali čtyři posádky záchranné služby z Frymburka, Prachatic a Volar.

"Šest pacientů je v nemocnici v Prachaticích, dva v Českém Krumlově," řekl agentuře Mediafax Marek Slabý, ředitel jihočeské záchranné služby,

Policisté na místě zjišťují okolnosti nehody, podle prvotních informací se řidič autobusu vyhýbal osobnímu autu a na kluzkém povrchu sjel ze silnice.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz