Zpravodajství

BILANCE 2010: V Praze zemřelo při nehodách 29 lidí - méně než v roce 2009

BILANCE 2010: V Praze zemřelo při nehodách 29 lidí - méně než v roce 2009
Zdroj: Mediafax

V Praze v loňském roce zemřelo při 18 190 dopravních nehodách 29 osob, z toho 24 řidiči a 5 chodců. Agenturu Mediafax o tom ve středu na tiskové konferenci informoval Jiří Dušek, zástupce ředitele pražské dopravní policie.

Podle policie zemřelo na pražských komunikacích nejméně lidí od sledovaných období předešlých let. "Konkrétně oproti předloňsku je to o jedenáct osob méně, což je vůbec nejnižší počet na území Prahy," specifikoval Dušek. Pokles policie vykazuje i v počtu těžce zraněných (o 68 osob) či lehce zraněných (o 189 osob).

Nárůst ale nastal v počtu dopravních nehod - oproti loňsku je to o 2 607 karambolů více. "Samozřejmě že nás to netěší, statisticky se i přesto jedná o druhý nejnižší počet dopravních nehod za posledních 12 let," sdělil zástupce šéfa pražské dopravky.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvíce se bourá v Praze, nejméně na Vysočině

Ten opět poukázal na stále se opakující hlavní příčiny nehod - nepřiměřená rychlost, neprávné předjíždění, nedání přednosti či nesprávný způsob jízdy. "Tyto příčiny zobrazené v číslech bohužel jen stoupají," uzavřel Jiří Dušek.

Nejvíc nehod vloni pražští dopravní policisté řešili ve dnech pondělí, čtvrtek a pátek, nejméně se jich dělo o víkendech.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz