Zpravodajství

VÁLKA V MOTOLE! Ředitel LUDVÍK vrací úder JURINOVÉ!

Miloslav Ludvík, ředitel fakultní nemocnice v Motole na tiskové konferenci okomentoval sestříhané video, které se objevilo na serveru Youtube. Přiznal, že je to již třetí útok na nemocnici.

Ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík ve čtvrtek na tiskové konferenci odmítl, že by na záznamu z loňského vystoupení před vedoucími pracovníky nemocnice podporoval korupční jednání. Ludvík trvá na tom, že byla část zveřejněného záznamu účelově sestříhána.

PSALI JSME:

ŠOKUJÍCÍ VIDEO! Korupce v nemocnici v Motole! Je za tím Jurinová?

LUDVÍK PŘEDSTAVIL VLASTNÍ VERZI VIDEA. PODÍVEJTE SE:

Zveřejněný záznam vystoupení je podle Ludvíka jen vyvrcholením tlaku, pod kterým se v posledních měsících ocitlo vedení nemocnice. "Tlak se stupňuje zejména od té doby, co k 31. prosinci podalo výpověď 55 lékařů," hledá ředitel FN Motol možnou souvislost s akcí hromadného odchodu doktorů Děkujeme, odcházíme.

Ludvík novinářům řekl, že vše začalo, když byl na jednotlivá motolská pracoviště doručen doporučený dopis s nepodepsanou peticí nespokojených zaměstnanců Motola. Obálka byla údajně nadepsaná MF DNES.

Tlak měla podle ředitele nemocnice vystupňovat i Česká tisková kancelář, když informovala o nejnovější petici nespokojených doktorů z Motola. "Přestože vždy zodpovídám ČTK jakýkoliv dotaz, tentokrát jsem prostor k vyjádření nedostal," stěžoval si Ludvík.

Ze zveřejnění a účelového sestříhání inkriminovaného videa Ludvík nepřímo obvinil teď již bývalou mluvčí motolské nemocnice Evu Jurinovou.

Ta navíc Ludvíka ostře kritizovala ve středečním ON-LINE rozhovoru se čtenáři tn.cz. "Nabyla jsem přesvědčení, že s tímto sebestředným manipulátorem už nechci spolupracovat a musím se proti němu vymezit. Je totiž ustáleným předpokladem, že mluvčí a její šéf jedno jsou. Na začátku naší spolupráce jsem si myslela, že vyzraje a stane se respektovaným manažerem. Zklamal mě," uvedla například Jurinová.

CELÝ KRITICKÝ ON-LINE ROZHOVOR S EVOU JURINOVOU SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE!
 

Oba aktéři si navzájem prostřednictvím medií vyměnili veřejné dopisy. Najdete je v dokumentech přiložených na konci článku.

Ředitel Ludvík také novinářům pustil vlastní desetiminutový sestřih loňského výjezdního zasedání, který podle Ludvíka vyjadřuje opravdu to, co se na výjezdním zasedání stalo. Ředitel v něm například odmítl vzít zpět doktory, kteří se v rámci akce Děkujeme, rozhodli podat výpověď.

V další části záznamu říká, že nechce, aby pokračovala praxe, kdy si pět stejných firem vyměňuje vítězství v zakázkách vypsaných nemocnicí. Zároveň na videu přiznává, že je pro nemocnici důležitý systém "ředitelových kulichů", tedy prominentních pacientů, kteří chodu a postavení nemocnice přispívají. Následně apeluje na personál, aby se k takovým "kulichům" choval slušně.

Nahrávku prozkoumá protikorupční policie

V původní zveřejněné nahrávce ředitel Ludvík nepřímo přiznává korupční praktiky ve své nemocnici. Záznam s projevem ředitele Ludvíka byl natočený na jednom z interních školení pro zaměstnance nemocnice, kde jim Ludvík vysvětluje základy chodu motolského zařízení.

Celý záznam loňského vystoupení ředitele před vedoucími pracovníky si vyžádala protikorupční policie. Informoval o tom mluvčí útvaru Roman Skřepek.

ČSSD se svého člena zastala

Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka označil ředitelova vyjádření za nešťastná.

"Jsem přesvědčen o tom, že celé to vystoupení je třeba vnímat v kontextu. Nechť se celá věc vyšetří, a pokud by se shledala pochybení, pak ať ministerstvo zdravotnictví zakročí," uvedl Sobotka a dodal, že k tomu má ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) hned několik možností.


"Všichni rozumí tomu, že ta vyjádření nebyla šťastná a že by se pan ředitel Ludvík měl vyjadřovat jiným způsobem," uvedl dále.


K Sobotkovi se přidal i stranický ministr zdravotnictví David Rath: "Je ale potřeba, aby ministr zdravotnictví ověřil, zda ta nahrávka je pravdivá, zda nejde o provokaci."
 

Otevřený dopis Evy Jurinové řediteli nemocnice Miloslavu Ludvíkovi

Typ souboru:pdf

Otevřený dopis Miloslava Ludvíka Evě Jurinové

Typ souboru:pdf
tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz