APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

V moskevské metru našli MRTVOLU! Ležela tam měsíc a půl

Tělo mrtvého muže nalezli v moskevském metru u stanice Paveleckaja. Tělo leželo v podzemní dráze měsíc a půl, informuje v pátek agentura Interfax.

Mrtvým mužem je nejspíš "digger", průzkumník podzemních objektů - kanalizací a podzemek.

Nebožtíka našli zaměstnanci moskevské podzemní dráhy ve čtvrtek během pravidelné dvouměsíční prohlídky tunelu na úseku mezi stanicemi Paveleckaja a Taganskaja. Tělo vykazovalo hnilobné změny, z nichž se vycházelo při předběžném odhadu doby, kdy muž zemřel.

ČTĚTE TAKÉ:

V Táboře našli zmrzlou MRTVOLU!

"Na těle zemřelého nebyly žádné viditelné známky násilné smrti," řekl mluvčí moskevského policejního ředitelství Viktor Birjukov.

Nebožtík ležel na schodech vedoucích do jedné ze služebních místností na trati. Bezdomovec to zřejmě nebyl, na sobě měl slušné oblečení. Byl však bez dokladů.

Muž se do metra dostal snadno, skočil na koleje a zmizel ve tmě tunelu. Monitorovací kamery jej sice nezachytily, zaznamenaly ho ale laserové senzory.

Do tunelu proto ihned vyrazili zaměstnanci metra i policisté, nikoho tam však neobjevili.

Diggerství je v Moskvě populární zábavou mládeže. Zvláštní boom zažil tento koníček po roce 2005 po vydání apokalyptického románu Metro 2033 od spisovatele a novináře Dmitrije Gluchovského.

Příběh knihy popisuje život lidí v moskevském metru po jaderné válce. Hlavní hrdina v románu pátrá po Metru-2, tajné podzemní lince vedoucí z Kremlu s bunkry určenými pro sovětské pohlaváry pro případ jaderné války.

Existenci tajného metra v roce 2004 přiznal Vladimir Ševčenko, šéf protokolu sovětského prezidenta Michaila Gorbačova a prvního ruského prezidenta Borise Jelcina.

Na motivy Gluchovského románu, který loni vyšel v českém překladu, vznikla i stejnojmenná videohra.


 

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz