Zpravodajství

Egyptský viceprezident Sulejmán údajně přežil pokus o atentát

Egyptský viceprezident Umar Sulajmán přežil pokus o atentát, který byl na něj spáchán v minulých dnech. Dva členové jeho ochranky při atentátu zemřeli, informuje v sobotu televizní stanice FoxNews.

Přesný termín neúspěšného atentátu televize FoxNews neuvedla. S odvoláním na nejmenovaného amerického diplomata pouze uvedla, že útočníci měli atentát na viceprezidenta Sulajmána spáchat krátce po jeho jmenování do funkce.

Atentát, jehož cílem byl Sulajmánův konvoj, byl údajně dobře zorganizovaný.

ČTĚTE TAKÉ:

Egypťané vyhodili do povětří plynovod! Dodával plyn Izraelcům

Podle FoxNews není jasné, kdo za atentátem stojí.

Mluvčí Bílého domu Robert Gibbs se k informacím o atentátu odmítl vyjádřit. "Nebudu vám na tuto otázku odpovídat,“ odmítl dotaz televize FoxNews.

Sulejmána do funkce viceprezidenta jmenoval egyptský prezident Husní Mubarak minulý týden v sobotu. Bylo to vůbec poprvé za 30 let Mubarakovy vlády, kdy byl někdo do této funkce jmenován.

Mubarak Sulajmána na post viceprezidenta jmenoval, aby uklidnil demonstranty požadující jeho okamžitý odchod z čela země. Je pověřený jednáním s opozicí a podle scénáře, který údajně projednávají představitelé americké vlády a egyptští diplomaté, by se po Mubarakově rezignaci mohl postavit do čela přechodné vlády.

V Egyptě pokračují v sobotu již dvanáctým dnem demonstrace proti autoritářskému prezidentovi. Demonstranti požadují jeho okamžitou rezignaci, Mubarak chce ale ve funkci setrvat do prezidentských voleb plánovaných na letošní září.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz