Zpravodajství

PEKLO V AUSTRÁLII: Po záplavách a cyklonu sužují Austrálii požáry

Západ Austrálie se potýká s lesními požáry. Ve státě Victoria stále bojují s povodněmi.

Lesní požáry zuří nedaleko města Perth na západě Austrálie, plameny zde zničily nejméně dvě desítky domů. Stát Victoria se zas potýká s povodněmi, které způsobily deště přinesené cyklonem Yasi, informuje v neděli agentura AFP.

Kolem města Perth ve státě Západní Austrálie hoří tři lesní požáry. V obci Roleystone, která se nachází na předměstí Perthu, zničil oheň dvacet domů.

Více než 150 lidí muselo být evakuováno.

Hasičům se zatím požáry nedaří dostat pod kontrolu.

Zatímco západ Austrálie trápí požáry, jihovýchodní stát Victoria zasáhly povodně. Ty způsobily prudké deště, které přinesl cyklon Yasi.

Ve městě Mildura, kde žije 50 tisíc obyvatel, voda zaplavila 200 domů.

Povodně si ve Victorii vyžádaly první oběť. Je jí muž, který se nedaleko města Wagga Wagga snažil v neděli projet autem zaplavenou silnici. Voda ale jeho auto strhla a muž zemřel.

Cyklon Yasi byl další z katastrof, které východ a severovýchod Austrálie, zejména stát Queensland, v poslední době postihly. Oblast se v současnosti vzpamatovává z ničivých záplav. Voda zatopila pole, doly a desítky tisíc domů, zasáhla území větší než rozloha Francie a Německa dohromady. Napáchala škody za miliardy australských dolarů. Zahynuly tři desítky lidí.

PODÍVEJTE SE:

PRVNÍ OBĚŤ! Cyklon Yasi zabil mladého Australana

Cyklon Yasi, který na severovýchod Austrálie udeřil v noci na čtvrtek, si vyžádal jeden lidský život. Cyklon poté zeslábl na tropickou níži, doprovází ho ale prudké lijáky a silný vítr.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz