Zadlužené loterijní společnosti Sazka nabízí pomocnou ruku investiční skupina Penta. V pondělí to na mimořádné tiskové konferenci oznámil předseda ČSTV Pavel Kořan.
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:
Investiční skupina Penta uzavřela smlouvu se společností E-Invest, na jejímž základě se společnost Penta stává strategickým partnerem Sazky. Cílem tohoto kroku je odvrátit hrozbu vyhlášení úpadku společnosti a zabezpečit krytí všech jejích právoplatných závazků.
Získají podíl na zisku
Penta odstoupila od svého požadavku na stoprocentní ovládnutí Sazky, místo toho společně se společností E-Invest získá podíl na zisku Sazky. Výši tohoto podílu však smluvní strany zveřejnit nechtějí.
Součástí dohody je také to, že dojde ke změnám v loterijní společnosti. Bude ustanoven řídící výbor, který bude spolu s představenstvem řídit společnost.
V řídícím výboru budou mít investoři většinu a všechna důležitá rozhodnutí mu budou podléhat. Generálním ředitelem a předsedou představenstva Sazky i nadále zůstává Aleš Hušák.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz