Zpravodajství

Dálnice D5 je opět průjezdná. Odklízení následků nehody trvalo 15 hodin

Dálnice D5 je opět průjezdná. Odklízení následků nehody trvalo 15 hodin
Zdroj: Mediafax

Více než 15 hodin trvalo odklízení následků tragické nehody na 9. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Jak již v pondělí informovala agentura Mediafax, při nehodě zemřel jeden člověk.

"Zhruba od třičtvrtě na devět je možné projíždět dálnici i v místě pondělní nehody bez omezení," uvedl pro Mediafax důstojník dálničního oddělení Rudná.

Nehoda se stala v pondělí krátce po poledni. "Devětatřicetiletý řidič, jedoucí od Prahy v kamionu Renault Premium s návěsem po dálnici D5, se plně nevěnoval řízení, vjel částečně na pravou krajnici a pravou přední částí tahače narazil do odstavené nákladní soupravy," sdělila Mediafaxu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. Odstavený nákladní vůz byl řádně označený výstražným trojúhelníkem.

ČTĚTE TAKÉ:

HRŮZA na silnicích: Mrtvý po čelní srážce, kolony na D5

Nákladní automobil značky Mercedes-Benz Actros tam odstavil osmapadesátiletý řidič kvůli poruše. "Jeho pětatřicetiletý spolujezdec se pohyboval na levé straně soupravy na straně do vozovky," poznamenala policejní mluvčí.

Řidič renaultu nejprve srazil a na místě usmrtil spolujezdce, v jízdě pokračoval a rozpáral celý bok odstaveného kamionu. "Potom renault s návěsem sjel vpravo mimo dálnici zůstala stát na kolech v odtokové strouze pod přilehlým svahem," popsala situaci mluvčí. Při střetu obou nákladních souprav došlo k částečnému vysypání nákladu do levého a pravého jízdního pruhu dálnice.

ČTĚTE TAKÉ:

TRAGÉDIE NA PŘEJEZDU! Osobák to napasoval do vlaku. Těžce zranění!

Na soupravě Renault Premium vznikla škoda ve výši cca 1,7 milionu korun a na mercedesu asi 700 tisíc korun. "Škoda na přepravovaném zboží obou vozů byla vyčíslena na bezmála 7 milionů korun," podotkla Uriánková, s tím že další řidič byl zraněn lehce a po ošetření zůstal na místě nehody.

U obou řidičů byla přítomnost alkoholu vyloučena odborným měřením, přesné příčiny dopravní nehody se vyšetřují. Na likvidaci následků pracovali středočeští hasiči, vysypaný náklad byl překládán po celou noc do náhradních vozidel.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz