APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

SRAZILA CYKLISTU, který jel po hlavní. Ženě hrozí až 4 ROKY VĚZENÍ

Až čtyři roky vězení hrozí řidičce osobního vozu, která v pondělí v Bohumíně způsobila kolizi s cyklistou. Ten utrpěl těžké zranění, informovala v úterý agenturu Mediafax policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Nehoda se stala v Bohumíně na křižovatce ulice 9. května s nepojmenovanou místní komunikací.

"Osmatřicetiletá řidička vozidla Ford Fiesta při výjezdu z vedlejší ulice nerespektovala dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjela do prostoru křižovatky. Přední částí vozu narazila z boku do čtyřiapadesátiletého cyklisty," uvedla Viačková.

Cyklista má zlomený pravý bérec a musí se podrobit operaci. Poté zůstane v nemocnici a dobu jeho léčení odhadují lékaři na několik měsíců.

Policie zahájila proti řidičce trestní stíhání za spáchání nedbalostního přečinu těžké ublížení na zdraví. Trestní sazba je v tomto případě odnětí svobody v délce od šesti měsíců až po čtyři roky.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz